Tak si přestaň stěžovat

Narazila jsem ve světě… koncentrace je vyšší v jeho určitých částech, ale nechci házet všechny do jednoho pytle, protože by to nebylo fér a protože výjimky, které září o to výrazněji, existují… na takový vysavač. Jsou jím stížnosti a to neříkám, že já z pusy žádné nevypouštím, ale snažím se to stáhnout na minimum. Jakoby, komu tím vlastně prospějeme?

  • Stěžujeme si na partnera, i když tím dáváme světu najevo, že jsme si vybrali špatně a teď než abychom udělali nějaký krok tak si ulevujeme tímhle způsobem.
  • Stěžujeme si na výběr školy, pro kterou jsme se rozhodli proto, že bychom měli a ani ne tak proto, že jsme chtěli.
  • Stěžujeme si na kamarády, kteří jsou takový a makový, ale když je potkáme, neřekneme jim do očí s čím máme problém.
  • Stěžujeme si na práci, protože je to často jednodušší způsob ventilace než opustit comfort zone.
  • Stěžujeme si na počasí, ať už je vedro nebo zima (to dělám já moc ráda). Cokoliv, co je mimo mých ideálních 24 je špatně.
  • Stěžujeme si na málo peněz, nebo na to, že nevíme co s nimi. Ti co si nemohou dovolit dovolenou na Mácháči si stěžují, ti co ji mohou mít chtějí do Chorvatska, ti co se válejí každý rok v Chorvatsku chtějí na Maledivy a ti, kteří na ně fakt jezdí tam chtějí být víckrát v roce.
  • Stěžujeme si na svoje tělo, které huntujeme dietami, extrémním cvičením, náhražkami stravy, napícháváním, přetvářením k vymyšlené dokonalosti… chyby které většinou vidíme jen sami na sobě, protože všichni okolo nás mají jiná měřítka krásy a nikdo se nikdy nezalíbí všem. Stěžováním dáváme najevo, že se nepřijímáme a s tím jede dolů i sebevědomí. Protože SEBE-VĚDOMÍ se nedá nabotoxovat.

Asi nikdo nikdy nebude se vším 100 % spokojený a možná to ani není cílem. Nechodíme po dokonalém světě a díky za to. Ono jen stačí mít se dobře uvnitř a když nás něco sráží, tak se to pokusit odstranit. Jen polévat sobě i ostatním hlavu svou vlastní nespokojeností na tomhle světě není řešení. Na co si vlastně stěžujeme? Na to, že nevíme, jak naložit s  naším vlastním životem? Tak moment! To co teď napíšu bude znít jako velký kýč, ale je to dost podstatný fakt. Máme postel na spaní, vodu, jídlo, lidi co nás mají rádi, zdravotnictví z velké části zdarma (po Australské zkušenosti mi to přijde jako zázrak), funkční tělo, máme své jméno a příjmení, demokracii… svobodu v rozhodování. Tak proč když nás něco štve, to prostě nezačneme měnit a věcem, které jsou v životě darem dáváme razítko SAMOZŘEJMOST?

Právě si k mému stolu v kavárně stoupl tak 3 letý Ozík a říká: „Hello, how are ya? What are you doing?“… “jen sedím a popíjím kávu, jo a mám se fakt moc dobře.” – i když vím, že Australani na odpověď většinou nečekají a mají to spíše jako takovou zdvořilostní frázi k pozdravu. Tak jednoduchá otázka, ale upřímná odpověď k nám je hrozně důležitá. Spíš než odpovědět tomu roztomilouši sem měla potřebu tuhle zprávu říct nahlas MÁM SE DOBŘE, tak proč si někdy stěžuju? Máte se taky dobře?

WhatsApp Image 2018-03-30 at 19.56.26

One thought on “Tak si přestaň stěžovat

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s