Vánoce na písku

Blíží se Vánoce a s nimi i největší zkouška. Domu se nepodíváme a budou to první Vánoce, které strávíme bez rodiny. Když jsme byli ještě v České republice, ani nám to tak nepřišlo. Měla jsem vidinu, toho, že se vyvalíme na pláž, budeme usrkávat ledovou kávu a chechtat se tomu, jaká je asi doma kosa. Zase tak jednoduché to ale nebude. Je paradoxní, že jestli Vás provokují fotky, které sypeme na sociální sítě, tak věřte tomu nebo ne, ale fotky, sněhu nebo talířů plných cukroví nás teď teda provokují taky.

Chybí nám rodina a přátelé. S tímhle odloučením a probíhajícím adventem na to myslíme fakt intenzivně. Myslím na to pokaždé, když do sebe hned po probuzení cpu čokoládu z kalendáře. Jen půlku, tu druhou dávám Adamovi, abych si nepřipadala tak provinile. Vždy mě totiž obeznámí s tím, že to je teda „pěknej humus“ pro tělo, když si dávám čokoládu hned po probuzení, ale pak si dá stejně taky. Nejde tomu poručit. Alespoň trochu toho falešného pocitu klasických Vánoc. Včera jsme ve městě potkali pána s namalovanou červenou čepicí Santa Clause na plešce. Ve třiceti stupních je to bizár. Kdyby byla pravá, asi by se mu ta hlava pěkně opotila.

Učíme se tu vážit si věcí, které by pro nás byly při nevycestování samozřejmé. Neviděli bychom je a nebylo by to pro nás nic speciálního. Jsem hodně fixovaná na rodinu, tak to bylo vždycky a bude to tak napořád. Ale když jsem je měla blízko, nebo alespoň ve stejné zemi a stačilo jen sednout do auta, tak to bylo o něčem jiném. Co bych teď dala za jedno obejmutí od kamarádů a rodiny. Dala bych si v práci volno a posedávala u pohádek. Vážila bych si toho, že jsou v televizi reklamy jen jednou za třicet minut a ne každých deset, jako tady v Austrálii. Při každé takové reklamě bych si porozepla kalhoty o kousek víc, aby se mi do břicha vešlo ještě pár vosích hnízd a pak bych nadávala, že pěkně přiberu. To by se opakovalo tak dlouho, dokud bych je všechny nedojedla. Vosích hnízd, nevím proč, je vždycky jako naschvál nejméně. Určitě to máte doma stejně.

Tu ledovou kávu na pláži si na Vánoce stejně dáme a chechtat se asi taky budeme, ale vnitřně to bude boj. Užívejte si, že máte rodinu u sebe, pokud taky zrovna nelítáte někde po světě.

WhatsApp Image 2017-12-11 at 23.29.02

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s